Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pár kouzel

Kouzlo pro zvednutí sebevědomí

Pro zvednutí sebevědomí
Potřebuješ:
svíčku a lahvičku s parfémem.

Jdi na to:
Zapal svíčku a začni přemýšlet. Kvůli čemu se cítíš plachá nebo nejistá? Třeba nedokážeš mluvit před celou třídou, seznamovat se s novými lidmi nebo být přirozená před klukama... Představ si (jako ve filmu) samu sebe v situaci, která tě trápí... Najednou si v ní vedeš perfektně, nebojíš se být sama sebou a překypuješ sebevědomím. Jsi v centru pozornosti a vůbec ti to nevadí! Teď stříkni trochu parfému do vzduchu a nech si ho dopadnout do dlaní. Řekni: ,Zaklínám vůni do svého sebevědomí, už nikdy nebudu stydlivá při ní." Sfoukni svíčku. Parfém použij kdykoliv budeš potřebovat extra podporu sebedůvěry - připomene ti, že umíš zazářit.

aby tě netrápily noční můry...


Vyrob si ,lapač snů" pro krásnou noc!
Potřebuješ: nůžky, kus kartonu, barevné fixy nebo pastelky, provázek a připínáček.

Jdi na to: Z kartonu vystřihni kruh (20 cm v průměru). Uvnitř tohoto kruhu vystřihni menší, aby výsledná ,obruč" měla šířku asi 5 cm. A teď ji (po obou stranách) v pruzích vybarvi podle toho, jaké sny by sis přála mít. Přitom odříkávej:


růžová
- ,Přines mi sny o přátelství."
červená - ,Přines mi sny o dobrodružství."
oranžová - ,Přines mi sny o úspěchu."
žlutá - ,Přines mi sny o radosti."
modrá - ,Přines mi sny o klidu."
zelená - ,Přines mi sny o uzdravení."
fialová - ,Přines mi sny o magii."

Svůj výtvor zavěs doprostřed okna v pokoji, abys tak vytvořila průchod příjemnému snění. Před spaním si projdi každou barvu, odříkej její zaklínadlo a ukonči větou: ,Staň se!" Můžeš si být jistá, že odteď už tě nebudou trápit žádné noční můry .Pondělí
je pod vládou Měsíce
Den jako stvořený pro nějaké to kouzlo! nebo ,proklepnutí" tvé duševní šikovnosti. Pokud máš pocit, že zrovna teď potřebuješ relax, užij si ho, protože dnes si odpočineš ze všech dnů nejlépe

Úterý
je pod vládou Marsu
Tenhle den si žádá rebelskou akci. Sbíráš odvahu na oslovení své tajné lásky? Udělej to dnes! Mars ti dodá potřebnou kuráž jít do toho a uvést jakékoliv záležitosti do pohybu. Nemáš se čeho bát!

Středa
je pod vládou Merkuru
Potřebuješ inspiraci nebo řešíš důležité rozhodnutí? Merkur ti pomůže k jasnému a moudrému myšlení. Neboj se zapojit fantazii a být kreativní. Nemůžeš nic zkazit.

Čtvrtek
je pod vládou Jupitera
Skvělý den pro trochu risku. K tomu patří porce štěstí a Jupiter je šťastná planeta! ,Vybal" prosbu na rodiče nebo jim prozraď nepříjemnost, která by se stejně provalila. Pátek
je pod vládou Venuše
Už tušíš, jaká kouzla tahle planetka skrývá? Správně - nosí lásku a přátelství stejně jako páteční den. Naplánuj si rande nebo se věnuj hýčkání svého těla a duše. A nejlépe obojí:-)! Sobota
je pod vládou Saturnu
První víkendový den by ti měl pomoci vytřídit a zdolat všechny trable, které tě poslední dobou trápí. Budeš také nebojácněji čelit všem splínům, které na tebe případně padnou.

Neděle
je pod vládou Slunce
A stejně tak ,prosvícený" by měl být tvůj den. Nerozmýšlej se udělat nějaký ten dobrý skutek, projev lásku nebo poděkuj tomu, kdo si to zaslouží. Taková tvoje soukromá ,nedělní bohoslužba":-)...

Mobilní číslo

Vyčti z tvého a jeho mobilního čisla,jak na tom spolu jste

Jak na to...
1.
Vezmi si k ruce tužku a papír a ujisti se, že znáš přesně jeho i své telefonní číslo.
2. Napiš si na papír nejprve to svoje. Sečti všechna čísla z něj dohromady a sčítej tak dlouho, dokud nedojdeš k jednocifernému číslu.
Příklad: Máš telefon 0602/459 752. Po sečtení všech čísel ti vyjde čtyřicet. Dál sečteš čtyřku a nulu a vyjde ti výsledná magická čtyřka.
3. Teď to samé udělej s jeho číslem. Může to být mobil nebo telefon domů, to je jedno (stejně tak samozřejmě tvoje číslo může být na pevnou linku). Pokud je z jiného města a musíš mu volat s předvolbou, započítej i ji.
4. Teď si v tabulce na průsečíku vašich čísel můžeš přečíst, co vám dvěma předpovídá numerologie.

Tak co ti vyšlo???

mina: Brzdi, brzdi. Jestli chceš rozčísnout vzduch, rozvířit vody a udělat vlny, tak jdi do toho. Ovšem výsledek bude podle toho vypadat. Může to být bomba nebo taky výbuch, každopádně široko daleko žádná pevná země pod nohama. A jestli to mezi vámi dvěma fakt bouchne, nezůstane kolem kámen na kameni a pád z tak vysokých divočin bývá hodně tvrdý. Čekej cokoli a ničemu se nediv, budeš ušetřena zklamání. Jestli máš chuť, riskni to hned teď, za pár let bys přistávala ještě hůř.

paprička:
Rozhodně ti čísla neříkají ne, ale jsou tu jistá úskalí... V tomhle spojení je totiž víc vášní a emocí, než by bylo skoro zdrávo. Románek to bude vskutku pikantní a pěkně horký, ale jestli chceš delší pokračování, budeš muset hodně mluvit. Hodně mluvit o svých citech a pocitech a hodně se mu otevřít, což nemusí být vůbec jednoduché a pro někoho i příjemné. Jenže jestli ho nevtáhneš do svého světa, uletí ti bezstarostně do jiného.

hvězda: Vybrala sis pravou pochoutku. Není na co čekat, protože tohle (ať už z toho nakonec bude cokoli) bude naprosto bez-pro-blé-mo-vé. To je totiž přesně to slovo, které charakterizuje vás dva. Láska je dost dobře nespecifikovatelný pojem a většinou znamená hodně trablů a bolesti. Co se doopravdy cení zlatem, je najít v klukovi i svou krevní skupinu, a na to to tady podle čísel vypadá. Ať se z vás dvou stanou milenci nebo jen kamarádi, budete si strašně dobře rozumět.

srdíčko:
Hmmm, perfektní pár. Láska se vším všudy, co k ní patří. Neboj se a klidně mu hned volej, protože jemu v těle probíhají ty samé chemické reakce jako tobě, když slyšíš jeho hlas. Hlavně se nepouštěj do zmatených a uspěchaných výkladů jeho gest a hlášek a dívej se na věci tak, jaké skutečně jsou. Uvidíš, že se chová stejně jako ty. Stejně nepochopitelně bláznivě a zamilovaně.

Jing a jang:
Právě jsi objevila poklad. Určitě je to číslo toho, kterého myslíš? Protože vy dva jste jeden pro druhého přímo dělaní. Jen to nechce žádnou přetvářku a hraní si na něco, co nejsi. Vaše čísla do sebe zapadají, co se týče duchovna i sexu, takže žádné strachy, že by snad něco nevyšlo. Tvoříte dohromady ideální dvojici. Kde on nesměle přešlapuje, ty řádíš jak vichřice. Nic neřeš a všechno popluje samo úplně lehce. Uvidíš.

Tajemství barev

Máš někdy pocit,že bys někdy njeraději ani nevylezla z postele? Máš depku,jsi otrávená nebo vzteklá? Oblop se barvičkami,které léčí:-)

Léčivé energie barev se využívá už po staletí.Představ si,že už staří Egypťané používali léčebné účinky barev jak v kosmetice tak v lékařství.Zjistilo se dokonce,že barvu mohou vnímat i nevidomí.Na pokusu,kdy byl do místnosti,natřené určitou barvou,přiveden slepý.Tomu se například v místnosti natřené na červeno zvýšila tělesná teplota a puls a v modré tomu bylo naopak.Pod tíhou důkazů se vědci a lékaři začali zajímat podrobněji o tuto problematiku a došli k závěru,že i barvy mohou pomoci k uzdravení člověka.

-DEJ SI ENERGICKOU BOMBU: ČERVENÁ
Začněte den s červenou.K snídani si dej třeba sklenici rybízového nebo brusinkového džusu.Kromě toho,že do sebe dostaneš vitamíny,zaplaší tahle barva ranní mrzutost.

-NAKOPNI SE DO POHODY:MODRÁ
Modrá je dobrá:-) Namaluj si strop nebo stěnu v pokoji tmavě modrou barvou a nebo si pořiď pěkné modré povlečení.Tahle uklidňující barva působí výborně na podvědomí.

-PROBUD MOZEK: ŽLUTÁ
I když tuhle barvu třeba nemiluješ,zkus žluté tričko.Sice z tebe hned díky tomu nebude druhý Einstein,ale žlutá povzbudí tvoje mozkové buňky a všechno ti půjde jako po másle.Přes den pij citronovou šťávu.

-PRYČ SE STRESEM:ZELENÁ
zelená uklidnuje duši a uvolnuje svaly.Takže hurá do přírody.Popadni kamarády a místo vysedávání doma si dopřejte pár kilometrů procházky,třeba i ve mětě:-)

-BUD VYNALÉZAVÁ:FIALOVÁ
Došli ti nápady? Zkus jako poslední záchranu fialovou.Podpoří tvojí fantazii.Třeba při výtvarce,když nšvíš,co nakreslit.Je skvělá i když potřebuješ štěstí.

-DO NÁLADY:ORANŽOVÁ
Dej si pomeranč.Jeho barva tě skvěle naladí a vitamín C probudí tvou vnitřní sílu a ochrání tě před nachlazením.Je to také vysoce modni barva na oblečení.

Čajový lístku, řekni mi...

Věštění, předpovídání budoucnosti, hypnóza, snáře a tarotové karty. Lidská zvědavost je nekonečná a kdo by nechtěl znát svou blízkou či dalekou budoucnost? Máte chvilku? A vaříte si zrovna čaj?

Pojďte se s námi naučit věštit si své blízké bytí z čajových lístků na dně šálku. K věštění budoucnosti z čaje je dobré používat nejlépe čínský čaj vařený v čajníku a samozřejmě bez sítka. Po uvaření čaj nalijte do šálku se širokou horní částí a úzkou základnou. Nepoužívejte hrnek se vzorem na vnitřní straně - mohl by vás zmást. S klidem si čaj vypijte, ale nechte na dně šálku dostatek tekutiny, aby se při otáčení hrnečkem lístky rozprostřely na všechny strany. Podržte šálek za ouško a pomalu s ním otočte třikrát kolem dokola ve směru hodinových ručiček. Zbytek čaje by měl roznést lístky až k okraji šálku. Poté můžete začít s věštěním... To spočívá v interpretaci různých tvarů vytvořených čajovými lístky na dně a bocích šálku. Okraj šálku představuje přítomnost a nejbližší dva až tři týdny, jak se přibližujete ke dnu, dostáváte se do vzdálenější budoucnosti. Jestliže jsou symboly, které vidíte, dobře zřetelné, máte téměř stoprocentní jistotu, že se věštba vyplní. Čím jsou nejasnější, tím jsou méně přesvědčivé a ovlivnitelnější překážkami. Hvězdy znamenají úspěch, trojúhelníky štěstí, čtverečky znázorňují ochranu a kroužky frustraci. Rovné čáry naznačují jasné plány, vlnité nejistotu a tečkované ukazují cestu. Všechna čísla, která dokážete rozeznat, ukazují na roky, měsíce, týdny, dny nebo hodiny. Záleží na tom, jestli jsou v horní, nebo dolní části šálku. Pokud se nacházejí u okraje, znamenají hodiny a dny, jestliže jsou u dna, jde o měsíce nebo léta. Písmena jsou iniciálami lidí, kteří zásadním způsobem zasáhnou do vašeho života. Můžou to být přátelé, příbuzní nebo obchodní společníci. Při věštění spíš interpretujte, co cítíte, než abyste vynášela zaručené soudy.
Objevily jste na dně svého hrníčku konkrétní tvary? Pojďte s námi odhalit, co znamenají tyto symboly:

 • Auto: místní cesta, představení novým obchodním partnerům, úspěch v práci
 • Brána: příležitost, možnost postupu
 • Člun: cesta, konec přátelství, životní změna
 • Deštník: dočasné útočistě, úkryt, ochrana
 • Dům: jistota, autorita, pevnost, síla
 • Dýka: nebezpečí, tragédie, obchodní komplikace
 • Dýmka: myšlenka a soustředení před vámi, vyzkoušejte všechny možnosti, experiment
 • Had: nepřítel, osobní ublížení nebo milostná záležitost
 • Harfa: spokojenost, klid, soulad, vyrovnanost
 • Houba: porucha, komplikace v obchodě
 • Hrad: odkaz, neočekávané finanční štěstí, dobrý život
 • Jetel: štěstí, neočekávaný úspěch
 • Kladivo: těžká práce, která bude odměněna
 • Klíč: příležitost, touha po vyniknutí
 • Kočka: přítelkyně, domácí problémy
 • Kolo: pokrok díky úsilí, peníze, výhra
 • Koruna: pocty, důvěra, povýšení, jmenování
 • Kostel: manželství, vážná nemoc (ne smrt)
 • Koště: konec problému, změna zaměstnání, život v rodině, osvětlení záhady
 • Kotva: konec cesty, bezpečné setkání, úspěšný konec osobní nebo obchodní záležitosti, neočekávaně vyřešený problém, pochopení problému
 • Kříž: těžkosti, neklid, neštěstí, nespokojenost
 • Květina: nešťastná láska, tajná touha
 • Kůň: práce, vysoký výkon, hra
 • Lahev: oslava, úspěch, radost, štěstí
 • Most: cesta do zahraničí, partnerství, představení novým přátelům nebo obchodníkům
 • Motýl: neupřímnost, faleš, pozérství
 • Muž: cizí člověk, návštěvník, pomoc z neočekávaného zdroje
 • Nůž: zrada, dvojznačnost, nedorozumění
 • Nůžky: hádky (obvykle domácí), podvod
 • Palma: oddychový čas, chvíle odpočinku, dočasná úleva
 • Papírový drak: buďte opatrná, varování, signál
 • Pes: přátelství, společnost, upřímnost
 • Podkova: štěstí, začátek nového úspěšného podnikání
 • Pták: dobrá nebo špatná zpráva, možní cesta
 • Ruka: přátelství, pomoc, až bude potřeba, rada
 • Slon: potřebná rada, nejlépe od starého přítele
 • Srdce: láska nebo milenec, vášeň, život
 • Strom: cíl dosažen, pohodlí, odpočinek
 • Svíce: inovace, nenadálý nový nápad
 • Špalek: láska, blízké přátelství, harmonie, rovnováha
 • Šíp: neshoda, pokyny k cestě, dopis
 • Velbloud: dlouhá cesta, dočasné přemístění
 • Vějíř: nediskrétnost, nevěra, podvod
 • Vlajka: potřebná ochrana, upozornění
 • Vodní mlýn: velké obchodní záležitosti
 • Zbraň: potíže, hádka, nevěra
 • Zvon: dobrá zpráva, svatba, narozeniny
 • Žebřík: pokrok, chopit se příležitosti, nová šance
 • Židle: zábava, uvolnění, relaxace

Přátelé podle astrologie

Vybrat si dobré přátele je úkol mnohdy nesnadný a dlouhodobý. Neexistuje žádný návod, který by nás rychle, jistě a bezbolestně navedl k lidem nejen naladěným na podobnou vlnovou délku, jako jsme my, ale i důvěryhodným a v mnoha ohledech zajímavým.

Jednou z možností, jak si vybírat přátele, je astrologie, zařazení lidí do různých skupin podle data a času narození. Astrologové říkají, že každý člověk by si měl přátele vybírat nejlépe ve stejném trigonu, jako jsou oni sami, dá se totiž předpokládat, že s těmito lidmi bude mít nejvíce společných zájmů a bude s nimi vycházet lépe, než s ostatními. S tímto názorem se dá ale také polemizovat, neboť tito lidé si jsou také hodně podobní a to někdy může být jablkem sváru ...

Navíc výběr v rámci pouhých tří znamení je dost omezený, a proto dále doporučují nahlédnout i do spřátelených znamení podle zásady - znamením ohně jsou nejbližší znamení v trigonu vzduch, znamení země mají mnoho podobného se znameními vody. Pro orientaci se také stačí zamyslet nad tím, z jakých znamení se rekrutují lidé nám nejbližší. Zjistíme možná, že některá znamení převažují, jiná se mezi nimi nevyskytují vůbec. Ze zkušeností s nimi také budeme schopni alespoň odhadnout, jak se nám povede v kontaktech se zrozenci v ostatních znameních.

oheň

vzduch

země

voda

beran

blíženci

býk

rak

lev

váhy

panna

štír

střelec

vodnář

kozoroh

ryby

Charakteristika znamení podle živlů

Ohnivá znamení: Beran, Lev, Střelec

- lidé narození v některém z těchto znamení jsou vitální, spontánní, je jim vlastní kreativita, většinou jsou kladně naladěni, ale mohou být občas i choleričtí až agresivní agresivita však brzy vyprchá. Nejsou povrchní, mají dar empatie, dokážou se nejen vcítit do jiných lidí, ale také poznat, co se děje podvědomě, v skrytu, často jen tuší, co by se mohlo stát, a skutečnost jim mnohdy také dá za pravdu.

Zemská znamení: Býk, Panna, Kozoroh

- v těchto znameních narození lidé jsou většinou pragmatičtí a praktičtí, zaměření na zemské záležitosti. Jsou spíše klidní až melancholičtí, mají velmi dobře vyvinuté smyslové vnímání.

Vzdušná znamení: Blíženci, Váhy, Vodnář

- vzduch je jediným živlem zvěrokruhu, který není vyjádřen zvířecí symbolikou, někdy se jim proto také říká znamení civilizovaná. Lidé narození v těchto znameních bývají velmi společenští, přemýšliví a intelektuální, a to nejen v nezávislých debatách na párty, ale i v zaměstnání či osobním životě. Naturelem inklinují k sangvinismu.

Vodní znamení: Rak, Štír, Ryby

- lidé patřící do vodních znamení jsou většinou flegmatici hned tak je něco nevyvede z míry ovšem když je překročena únosná mez, brání se jako jiní. Vodní živel v jejich charakteru znamená emotivnost, citlivost, hluboké prožitky, i když mnohdy jen skrytě, aby je nemohly zaznamenat cizí oči.


Ovšem hovořit přímo o výběru přátel ať už z jakéhokoli hlediska je trochu zavádějící. S různými lidmi se jen málokdy seznamujeme cíleně, a pokud ano, je při takové příležitosti jen malá pravděpodobnost, že se z takového seznámení vyvine opravdové přátelství. Výběr je spíš podvědomý, s někým je nám dobře, s jiným si nemáme co říci, často máme pocit, že si někdo spíše vybral nás, než naopak. Při podrobnějším posuzování možná zjistíme, že lidé nám nejbližší, se kterým si rozumíme nebo máme dobré pracovní vztahy, opravdu patří k některým spřízněným znamením. Ale jsou lidé, o kterých se dá říci, že výjimka potvrzuje pravidlo, a ti, kdoví proč, mají okolo sebe nejvíce osob narozených ve znameních pro ně "nevhodných" - a to ať v práci nebo v osobním životě - a přesto vše funguje, jak má.

Z toho plyne, že člověk by vždy měl více naslouchat svému srdci a rozumu. Vše ostatní, co bylo zapsáno už dávno v knihách a mnohými význačnými osobnostmi i potvrzeno, může brát jen jako vodítko.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář