Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mazané tipy proti chřipce

 

Tahle moudra jste nejspíš slyšela stokrát. Vůbec jim nevěřte!

1. omyl: Za chřipku může hlavně zima.
Chladné počasí nemá s chřipkou nic moc společného. Ve studených měsících sice potkáte víc kýchajících lidí, ale jen proto, že tráví víc času v suchých a teplých místnostech. Virům se v takovém prostředí líbí a snadno se šíří.

2. omyl: Nakazit se můžete i polibkem!
Jedna studie prokázala, že abyste dostala chřipku při líbání, potřebujete tisícinásobně víc virů, než když je vdechujete. Líbáním se tedy sice nakazit můžete, ale mnohem nebezpečnější je stát vedle kýchajícího člověka v tramvaji.

3. omyl: Při nemoci se musíte pořádně posilnit jídlem. 
Trávení okrádá tělo o energii, kterou by mohlo věnovat na vylučování škodlivin. Navíc špatnou stravou organismus ještě víc zanášíte! Vynechte proto nekysané mléčné výrobky, které vás zahleňují, a jednoduché cukry, jež odvádějí vodu z těla.

4. omyl: Když půjdete ven s mokrou hlavou, nastydnete.
Vědci polili polovinu dobrovolníků vodou a vyslali na mráz, zatímco druhá půlka vyšla ven suchá a teple oblečená. Počet nachlazených byl ale u obou skupin stejný!

5. omyl: Po třech dnech nemoci už nikoho nenakazíte.
Nakažlivá jste několik dní předtím, než se nemoc projeví, a ještě týden po vyléčení! Proto chřipkové epidemie trvají tak dlouho. Řešení? Nechodit mezi lidi nebo nosit roušku.


Následující tipy vás možná překvapí – ale určitě vám prospějí!


Nesrážejte teplotu. Dokud se nevyšplhá nad 38 stupňů, uměle ji nesnižujte. Zvýšená teplota totiž pomáhá bojovat proti virům a zvyšuje imunitu jako nic jiného. První dny nemoci si proto naordinujte spánek, horký čaj a vitamin C v obřích dávkách (až tři gramy denně).

Nepráškujte. Nepolykejte tablety proti bolesti. Zbytečně zatěžují játra, která potřebujete k čištění zavirovaného organismu. Nevyplatí se vám potlačovat kašel nebo rýmu – choroboplodné zárodky musí z těla ven a léky jim v tom brání. Užívejte jen kapky uvolňující nos a usnadňující vykašlávání.

Práškujte. Po lécích naopak sáhněte v případě, že se do vás kromě virů pustí i bakterie. Jejich přičiněním můžete snadno dostat třeba zápal plic. Bakterie se dají spolehlivě pozabíjet antibiotiky (která ale na samotné viry vůbec neúčinkují). Berte je, když máte zažloutlý krk a zahleněné plíce.

Napařujte se a poťte se. Na první příznaky bolesti v krku vám pomůže Priessnitzův zábal: mokrý kapesník, pak igelit a navrch suchá šála. Pokud máte zahleněné dutiny, vdechujte horkou vodu s čajovníkovým nebo eukalyptovým olejem.

Vsaďte na přírodní léky. Zkuste echinaceové kapky, které dokážou průběh chřipky hodně zmírnit. Pořiďte si česnekové kapsle. Česnek působí jako přírodní antibiotikum a snižuje tvorbu hlenů! Odkašlávat vám zase pomůže šťáva z cibule.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Tornado, earchquakes?! No, it is XEvil.

(Mashasmard, 13. 12. 2017 15:32)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.