Jdi na obsah Jdi na menu
 


Cesta tvého života


Cestou si vymýšlej a představuj všechno možné. Nech si na odpovědi dost času a v klidu se nad každou se zavřenýma očima zasni. Neodbývej to, hezky si dej práci i s maličkostmi, protože právě ty jsou důležité. Až si na konci přečteš, co který obraz znamená, možná dokážeš podle stejného klíče rozluštit své představy ještě víc do hloubky. Objevíš plno nových věcí a možná zjistíš, že je ti v tomhle tvém novém, vysněném světě moc dobře, a až ti bude ouvej, třeba ti pomůže na chvíli se tam schovat.

Start:
Představ si, že jdeš po cestě.
1. Popiš co nejpřesněji, jak vypadá. Je hrbolatá, nebo rovná? Jsou na ní kameny, nebo ne? Je dlážděná, nebo je z nějakého jiného materiálu? Z jakého? Poznamenej si všechno, co tě k ní napadne.
2. Jakou má barvu?

Otočíš se a za sebou uvidíš dům.
3. Jakou má barvu?
4. Popiš, v jakém je stavu. Je starý, nebo nový? Hezky upravený, nebo rozbořený? Oprýskaný, nebo nově natřený?
5. Žije v něm někdo? Jestli ano, tak kdo.

Pokračuješ dál v cestě, až dojdeš k řece.
6. Je voda v ní čistá, nebo špinavá?
7. Jak rychlý je proud?
8. Plave v ní něco? Jestli ano, co?

Rozhodneš se ji přejít.

9. Jak to uděláš?

Jdeš dál a uvidíš na zemi klíč.

10. Popiš, v jakém je stavu.
11. Co s ním uděláš? Necháš ho ležet, nebo ho sebereš?

Pokračuješ dál a dál, až najednou narazíš na překážku, která ti stojí v cestě.

12. Co to je?
13. Co vidíš za ní?

Cesta(otázky 1-2)
(1) Jakým obdobím právě v životě procházíš, to prozrazuje způsob, jakým jsi popsala povrch cesty. Jestli je tvá cestička hladká, upravená nebo hezky vydlážděná, prožíváš teď super bezstarostné období. I budoucnost se maluje růžově. Nemusíš si kvůli ničemu lámat hlavu a to ti dává plno energie. Všechno ti teď krásně vychází. Naopak, jestli je kostrbatá, hrbolatá, plná kamenů a děr, nejsi právě moc v pohodě. Něco tě trápí, ale může to být i něco, co se stalo hrozně dávno a ty ses s tím ještě pořád nevyrovnala. Nebo máš možná hrůzu z něčeho, co tě teprve čeká. A teď k barvě. Znamená, (2) jak vnímáš sama sebe:
Bílá, světlá, světlounce žlutá: nevinná a nesmělá, duchovně založená
Černá nebo modrá: smutná a zakřiknutá
Oranžová nebo zelená: sebejistá a v pohodě, nic si nepřipouští
Žlutá nebo písková: opatrná, trochu nedůvěřivka
Šedá nebo hnědá: rozpačitá, nedoceněná, někdy až moc zakřiknutá
Červená nebo růžová: excentrická a drzá, za každou cenu svá

Dům (otázky 3-5)
(3) Jaké je tvé citové zázemí, prozradí tvůj dům. Jde teď o rodiče, o tvého kluka, blízkou kamarádku nebo kohokoli, na kom ti záleží. Jestli sis představila zachovalý, hezky upravený a útulný domeček, jsi obklopena láskou, podporou a porozuměním. Jestli je tvůj dům starší a pobořený, nedostáváš tolik péče a pozornosti, kolik bys potřebovala a bojíš se o ni říct. (4) Jak si sama sebe vážíš a jestli se dokážeš ocenit, se dozvíš podle osoby, která tam žije. Jestli dům patří tobě, je s tvojí sebeúctou všechno v pořádku. Jestli v něm bydlí někdo jiný, pořád jsi ještě neuvěřila, že si zasloužíš všechno, o co ti v životě jde. Jestli je opuštěný, ukazuje to na tvé problémy navazovat nové vztahy a seznamovat se. Co znamená barva tvého domu, si najdi v odstavci výš pod "Cestou". Tentokrát vyjadřuje to, (5) jak působíš na své okolí.

Řeka(otázky 6-9)
(6) Jak snadno se dokážeš sblížit s druhými a navázat důvěrné přátelství, to představuje voda. Čím je čistší, tím víc jsi důvěřivá. Čím je kalnější, tím je pro tebe těžší se otevřít. (7) Jak rychle se zamilováváš, závisí na rychlosti proudu. Čím je prudší, tím to jde u tebe rychleji. (8) Jaké máš s láskou zkušenosti: Jestli je průzračná a plavou v ní neškodná zvířátka, měla jsi štěstí většinou na samé dobré vztahy. Jestli je plná větviček stromů, listí, kamenů porostlých mechem a plave v ní něco, co kouše, značí to velké zklamání.
(9) Jak moc jsi připravená se zamilovat. Představ si, že voda je láska. Čím blíž ses k ní při přechodu přiblížila, tím jsi připravenější.
Přeplavala jsi: Jsi na nejlepší cestě potkat největší lásku života. Jsi sama se sebou spokojená, moc šťastná a sršíš pozitivními emocemi.
Přeskákala jsi po kamenech nebo sis vzala loďku: Podvědomě hledáš nový vztah, ale bojíš se úplně otevřít své srdce.
Přešla jsi po spadlé kládě: Pěkně se lásky bojíš, jenže se může stát, že ztratíš balanc a spadneš do ní až po uši.
Přešla jsi po mostě: Ze všech sil se novému a důvěrnému vztahu bráníš. Zuby nehty.

Klíč(otázky 10-11)

(10) Jaký je tvůj názor na život: Jestli jsi optimistka, našla jsi nový, blýskavý a funkční klíč. Asi už tušíš, že jestli je naopak starý, zrezivělý a polámaný, jsi nenapravitelná pesimistka. (11) A co problémy? Umíš je řešit? Záleží na tom jestli jsi svůj klíč zvedla, nebo ne. Jestli jo, nedělá ti potíže řešit problémy ani se rychle rozhodovat. Jestli jsi ho nechala ležet, nejsi si vlastním úsudkem nikdy moc jistá a raději se jen na sebe nespoléháš.

Překážka(otázka 12-13)
(12) Co tě teď nejvíc trápí. Můžou to být lidi, okolnosti nebo pocity, které ti nedovolí být úplně stoprocentně šťastná. Nemusí to být záležitost přítomnosti, klidně i něco staršího, nedořešeného. Záleží na tom, co se ti taky do cesty připletlo: plot, ohrada, nějaká hradba: nedokážeš se uvolnit, své pocity držíš uvnitř malá skála nebo velký kámen: máš nějaké trápení nebo problém, s kterým bys potřebovala pomoct propast, voda nebo bažina: žiješ minulostí a tápeš ve svých pocitech, máš strach, že před sebou nevidíš žádnou perspektivu nepřátelské zvíře: něco (nebo někdo) tě děsí a ty se tomu snažíš vyhnout spadlý strom: zažila jsi velkou citovou ránu a teď se z ní jen těžko a pomalu vzpamatováváš nehoda (automobilová) nebo porušená (rozkopaná) cesta: zjistila jsi, co to je potupa, a navíc od někoho, komu jsi vážně důvěřovala Pokud jsme se nestrefili přesně do tvé překážky, přečti si všechny možnosti a vyber tu, která se té tvé nejvíc podobá (prostředím, tvarem, materiálem...).
(13) Pohled do tvé budoucnosti, to je to, co vidíš za překážkou. Jestli jsi uviděla neutěšenou, pochmurnou a neradostnou krajinu, myslíš si asi tajně, že tvůj život teď nebude lehký. Jestli vidíš svou cestu, jak se vlní a kroutí dál, znamená to, že víš, že jdeš správným směrem a budoucnosti se nebojíš. Jestli za překážku nevidíš nebo všechno vidíš pod mlžným oparem, není ti moc věcí ohledně tvé budoucnosti ještě jasných. Jestli v dálce vidíš lidi, obzvlášť kluky, hmmm, co by to tak asi mohlo znamenat? Za nejbližším rohem na tebe nějaký čeká.
Utíkej!

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

All internet will be CRASHED with XEvil!?

(Latonyatix, 27. 3. 2018 2:51)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.