Jdi na obsah Jdi na menu
 


New typy a triky na vlasy

Medová maska pro krásné vlasy
Smíchejte 1 polévkovou lžíci medu a šálek teplého mléka, vmasírujte do vlasů. Po několika minutách je opláchněte!

Jak na jemné vlasy?
Asi 1x týdně si vlasy po umytí ještě opláchněte vlažnou vodou s trochou cukru a citrónové šťávy. Jsou pak pevnější, lesklejší a méně se mastí.

Přírodní cesta pomoci od lupů
Jezte cokoli s mrkví, pomeranči, nebo jablíčky. Nejlepší je připravit si výborný salát a přidat do něj rozinky, které dodají tělu vitamíny a lupy zaženou! Někdy také pomáhá vtírání citrónové šťávy do vlasů.

Jak na suché ruce a nohy
Pokud máte pocit stále suchých rukou a nohou, nebo dokonce popraskanou kůži, je tu snadná pomoc. Ponořte na 20 minut ruce i nohy do lázně (možno i celé tělo), opečujte své nohy pemzou, osušte, namažte je hodně mastným krémem a natáhněte si bavlněné ponožky. To samé udělejte i s rukama a dejte je zregenerovat do bavlněných rukavic. Nejúčinnější bude, pokud necháte krém působit přes noc.

OPALOVÁNÍ

Kůže našeho těla je naším největším orgánem, neboť její celková plocha je u dospělého člověka přibližně 2m2. Pomocí naší pokožky vnímáme teplotní rozdíly, je zodpovědná za vylučování škodlivin potem, tvoří se v ní díky slunečnímu záření vitamin D.

Zhnědnutí kůže je způsobeno tvorbou kožního barviva melaninu. Čím méně se tvoří melaninu, tím větší je pravděpodobnost poškození kůže. Sluneční záření samo o sobě není škodlivé. Nebezpečné jsou UV paprsky, které pronikají do všech vrstev pokožky. Jsou filtrovány pouze v ozónové vrstvě atmosféry, jejíž stav není zrovna ideální a velmi se mění.

Při nadměrném slunění se vytrácí vlhkost a elasticita kůže, dochází k tvorbě vrásek a předčasnému stárnutí. Navíc má kůže jen omezené možnosti regenerace, a tudíž se jakékoli nešetrné zacházení či poškození pokožky jen velmi těžko napravuje. Velmi citlivá na sluneční záření je dětská pokožka - novorozenci a kojenci by neměli být vystaveni slunci vůbec a batolata maximálně jednu hodinu denně.

Každý z nás je individualita, a reakce na slunění je proto u každého jedince odlišná. Je vhodné přizpůsobit dobu strávenou na slunci typu vaší pokožky a také místu, kde se sluníte - jiná je intenzita slunečních paprsků na Šumavě a jiná na rovníku.

Máme pro Vás několik užitečných tipů:

• Používejte vhodnou kosmetiku
To není jen rada pro dámy! Pánové i vy můžete mít spálený nos, ramena, uši. Na trhu je řada vhodných výrobků na opalování i po opalování, které šetrně chrání Vaši kůži. Volte co možná nejvyšší ochranný faktor - SPF (sun protection factor). Kontrolujte, zda má krém UV A i UV B filtr.

• Používejte potravinové doplňky - zejména antioxidanty (např. vitaminy A, E, C, dále zinek, selen.). Chrání pokožku tím, že jí dodávají potřebné živiny a vážou volné radikály.

• Chraňte také rty - na trhu jsou k dostání tyčinky či pomády na rty s UV filtrem.

• Nepobývejte na slunci mezi 11 a 15 hod

• Dodržujte pitný režim - při intenzivní sluneční aktivitě musí být příjem tekutin dospělého více než 3 litry, přičemž nelze započítávat kávu, alkohol a černé čaje

• S opalováním začínejte pomalu - zvolte kratší dobu a postupně si přidávejte. Zčervenání nás upozorňuje, že jsme pobyt na slunci přehnali.

První pomoc při spálení:

• obklad ze silného černého či zeleného čaje - vychlazeného
• obklady z měkkého tvarohu, kosmetické či medicinské přípravky (př. Panthenol)

Oční stíny:

·         pokud chcete, aby Vaše oční stíny déle vydržely, před aplikací stínů naneste na pleť malé množství korektoru a transparentní pudr

·         chcete, aby oční stíny působily jemně? Nanášejte je pomocí štětečku

·         chcete, aby byl výsledný efekt spíše výraznější? Pak použijte houbičkový aplikátor

·         chcete stíny, které snadno a zároveň na dlouho přilnou na Vaše oční víčka? Vyzkoušejte Oční stíny Perfect Wear. Tyto stíny jsou voděodolné, krémově pudrové, nezamazávají oděv a netvoří šmouhy

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Recommendations: how to promote your kockaa.estranky.cz

(Latonyatix, 26. 3. 2018 14:38)

Tato zpráva je zde zveřejněna pomocí programu XRumer + XEvil 4.0
XEvil 4.0 je revoluční aplikace, která může obejít téměř veškerou ochranu proti botnetu.
Captcha Rozpoznávání Google (ReCaptcha-1, ReCaptcha-2), Facebook, Yandex, VKontakte, Captcha Com a více než 8,4 milionu dalších typů!

Četl jste to - to znamená, že to funguje! ;)
Podrobnosti na oficiálních stránkách XEvil.Net, je bezplatná demo verze.